Een aantal verschillende metalen mogen niet met elkaar in contact komen, omdat daardoor contactcorrosie of corrosieschade kan ontstaan. Direct contact tussen metalen dient te worden voorkomen door het aanbrengen van geschikte coatings of isolerende scheidingslagen. Ook is het belangrijk om te letten op de volgorde van de materialen in de waterloop.
De tabel is bedoeld om een overzicht te geven van hoe aluminium kan worden verbonden met andere metalen en bij welke bouwmaterialen voorzichtigheid is geboden.
Planning materiaal |
Landelijk |
Stedelijke of industriële atmosfeer |
In de buurt van de zee of een meer |
Zink |
+ |
+ |
+ |
Roestvrij staal |
+ |
+ |
+ |
Lood |
+ |
+ |
– |
Onbeschermd staal |
– |
– |
– |
Koper |
– |
– |
– |
Beton droog |
+ |
+ |
– |
Beton niet uitgehard |
– |
– |
– |
Er mag geen water van koperen onderdelen (bijv. goten, omlijstingen, schoorsteenkappen, plaatbekledingen) op PREFA-aluminiumproducten komen (let op de elektrochemische volgorde). Mocht dit al het geval zijn, dan moeten deze onderdelen absoluut worden vervangen, anders zullen de materialen gaan corroderen!
Vervuilingen zoals boorstof, mortelresten of betonresten op gecoate of blanke aluminium onderdelen moeten onmiddellijk worden verwijderd.
PREFA-aluminiumproducten moeten worden beschermd tegen schadelijke invloeden van andere delen van het gebouw (bijv. beton) of het milieu (bijv. corrosieve omgeving).
Er kan alleen inhoud uit één productcategorie worden gedownload. Als u inhoud uit meerdere categorieën nodig hebt, maak dan voor elke productcategorie een aparte download aan.